Ukrayna ordusundan hava saldırısı! Rus topraklarındaki petrol rafinerisini vurdular

Rus ordusunun işgali ile başlayan Ukrayna- Rusya savaşında 36. güne girildi. Son olarak Ukrayna hava araçlarının Rusya toprakları içindeki bir petrol tesisini vurduğu ortaya çıktı. Savaşta ilk kez yaşanan bu gelişme dünya çapında büyük ses getirdi.

Belgorod şehrinin valisi Gladkov, yapılan saldırıyla ilgili açıklamada bulundu. Gladkov, Ukrayna ordusuna ait helikopterlerin şehirdeki petrol rafinerisine saldırı gerçekleştirdiğini bildirdi.

PATLAMA NEDENİYLE BÜYÜK BİR YANGIN ÇIKTI

Gladkov, yaptığı yazılı açıklamada şehirdeki petrol rafinerisinde yaşanan patlama nedeniyle büyük bir yangın çıktığını söyledi. Yangının, alçak irtifada uçarak Rusya’ya giren Ukrayna ordusuna ait helikopterlerin saldırısı neticesinde gerçekleştiğini belirten Gladkov, rafineride yaşanan patlama nedeniyle ölü veya yaralının bulunmadığını kaydetti.

Ukrayna ordusuna ait helikopterler Rusya'daki petrol rafinerisini vurdu

SİVİLLER TAHLİYE EDİLDİ

Rusya Acil Durumlar Bakanlığından yapılan açıklamada, Ukrayna sınırına yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki rafinerinin yakınlarındaki sivillerin tahliye edildiği ve yangın söndürme çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Ukrayna ordusuna ait helikopterler Rusya'daki petrol rafinerisini vurduBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir