Putin’in serveti ortaya saçıldı! Servetinde yok yok: Jetler, villalar, lüks arabalar, paha biçilmez saatler, altın kaplama tuvaletler…

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşta ilk bir ay geride kalırken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in lükse olan merakının detaylarını İngiliz medyası ortaya çıkardı. The Times gazetesinin haberine göre, Putin’in lüks merakının uzun yıllardır devam ettiğini belirtildi. The Times konu hakkında “Kremlin ve Rusya Devlet Başkanı kendisini halkın adamı olarak lanse ediyor fakat açlık sınırının altında yaşayan 16 milyondan biri değil” ifadelerine yer verdi.

PUTİN’İN SERVETİNDE YOK YOK

Rus muhalif siyasetçilerin The Times’a verdiği bilgilere göre, Putin’in villaları, çok sayıda jeti, lüks saatleri ve bir filo dolusu pahalı otomobili olduğu iddia edildi. Öte yandan 2015 yılında vurularak öldürülen muhalif siyasetçi Nemtsov Putin’in 2000 yılında göreve geldiğinden beri Rusya’nın farklı bölgelerinde en az 20 lüks evi olduğu aktarmıştı. Nemstov ayrıca Putin’in Ilyushin II-96 tipi jetinde özel spor salonu ve 65 bin dolarlık altın kaplama tuvaletler olduğunu iddia etmişti.

Putin'in herkesten sakladığı gizli serveti ortaya çıktıPutin’in 1.3 milyar dolarlık lüks malikanesi

BU PARALAR PUTİN’İN UMRUNDA DEĞİL

Nemtsov o dönemde “Bu paralar vergi mükelleflerinden çıktığı için Putin’in umrunda değil” yorumunu yaparken 2018 yılında Rus muhalif siyasetçi Alexei Navalni de Putin’in 450 bin dolar değerindeki saatlerden kullandığını aktarmıştı. Bu miktar Putin’in 6 yıllık maaşına denk gelirken, şu an hapiste olan Navalni konu hakkında “Putin, platin kasalı A Lange & Söhne marka saat kullanıyor. Muhtemelen gelecek 6 yılın avansını istedi ve hepsiyle saat satın aldı” şeklinde konuşmuştu.

TUVALET FIRÇASI BİLE ALTINDAN

2021 yılında Rus muhalif Navalni, Karadeniz kıyısında Putin’e ait korumalı devasa bir villa yapıldığını da ortaya çıkarmıştı. Navalni villadaki tuvalet fırçalarının altın kaplama olduğunu ortaya atarken, Başkan Putin bu iddiaların asılsız olduğunu aktarmıştı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir