İşitme engelli Engin E.’yi dövmüştü! Fırat Kaya ve arkadaşlarının tahliye kararına sosyal medyadan tepki yağdı

‘Fırat Delikanlı’ lakaplı Fırat Kaya, Engin E.’yi dövdüğü görüntüleri sosyal medyada paylaşınca tepki çekmişti. Polis, Fırat Kaya ve olaya karıştıkları tespit edilen Ersin Kam, Emrah Mutlu, Salih Öztopçuoğlu ve Murat Akdemir’i gözaltına aldı. Hepsi işitme engelli olan 5 kişi, tutuklanıp cezaevine gönderildi.

TAHLİYE EDİLDİLER

Karar duruşmasında, bahse konu suçun, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ olmadığına kanaat getirilerek ‘kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’, ‘özel hayatın gizliliğini ihlal’, ‘hakaret’ ve ‘yağma’ suçlarından Fırat Kaya’ya toplam 10 yıl, Ersin Kam, Emrah Mutlu, Salih Öztopçuoğlu ve Murat Akdemir’e 7’şer yıl 11’er ay hapis cezası verildi. Ancak sanıklar, yargılama esnasında cezaevinde geçirdikleri süre dikkate alınıp tahliye edildi.

Engelliyi darbeden Fırat Kaya ve arkadaşlarının tahliye kararına sosyal medyada büyük tepki

TAHLİYE KARARININ ARDINDAN SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ

Tahliyelere, çok sayıda kişi sosyal medyadan tepki gösterdi. Fırat Kaya’nın tutuklanması etiketiyle mesaj atanlar, engelliye işkence yapan kişi ve arkadaşlarının serbest bırakılmasını eleştirdi.

Engelliyi darbeden Fırat Kaya ve arkadaşlarının tahliye kararına sosyal medyada büyük tepki

“KARARI KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİL”

Engin E.’nin avukatı Didem Özhan ise, karara itiraz edeceklerini söyleyerek, “Kararı kabul etmek mümkün değil, dolayısıyla tahliye edilmelerini de beklemiyorduk. Kararı üst mahkemeye taşıyacağız” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir