Bebeğini öldürüp, fındık bahçesine gömmüştü: Müebbet hapis aldı

Fındık bahçesindeki toprağa yeni doğmuş erkek bebek cesedi gömüldüğü ihbarıyla jandarma harekete geçti. Bölgeye, sağlık ve İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı Asayiş Timleri sevk edildi. Ekiplerin bölgedeki aramalarında, fındık bahçesinde toprağa bezle gömülü, yeni doğmuş erkek bebek cesedi bulundu. Savcılık incelemesinin ardından bebek, otopsi sonrası ilçede toprağa verildi.

Bebeğini öldürüp, gömen cani anne müebbet cezasına çarptırıldı

KUZENİNİN CİNSEL SALDIRISINA UĞRAMIŞ

Bebeğin boğulmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Pınar Ç. dahil, ailesinde bulunan 6 kişi gözaltına alındı. İncelemelerde bebeğin, Pınar Ç.’nin evlilik dışı ilişkisi sonucu dünyaya geldiği belirlendi. Sorgusunda kuzeninin cinsel saldırısına maruz kaldığını öne süren Pınar Ç., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı, diğerleri serbest bırakıldı.

Bebeğini öldürüp, gömen cani anne müebbet cezasına çarptırıldı

BEBEĞİ KORKTUĞU İÇİN GÖMMÜŞ

Savcılık soruşturması sonrası tutuklu Pınar Ç. hakkında ağırlaştırılmış müebbet, tutuksuz 6 şüpheli hakkında da 1’er yıl 6’şar ay hapis istemiyle dava açıldı. Karar duruşmasında savunma yapan Pınar Ç., cinsel saldırıya uğrayınca hamile kaldığını öne sürerek, “Bebeği çarşafa sarıp, koltuk üzerine bıraktım. Daha sonra geri döndüğümde öldüğünü gördüm. Korktuğum için de bebeği gömdüm” dedi.

Bebeğini öldürüp, gömen cani anne müebbet cezasına çarptırıldı

MÜEBBET HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Duruşmada aile fertleri, birbirlerini suçlarken, rızaya dayalı birliktelik yaşandığını savunan O.K. ise bebeğin ölümü ve gömülmesiyle ilgisi olmadığını kaydetti. Pınar Ç.’yi ‘kendisini savunamayacak olan altsoyu öldürmek’ suçundan müebbet hapis cezasına çarptıran mahkeme heyeti, ‘suçu bildirmemekten tutuksuz yargılanan 6 kişinin ise beraatine karar verdi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir