Zelenski’den kan donduran iddia: Rusya çekilirken ölülerin bedenlerine bile mayın yerleştirmiş

Rusya- Ukrayna savaşı sahada tüm şiddetiyle sürerken diğer yandan da barış için yapılan görüşmeler devam ediyor. İstanbul’da gerçekleşen barış görüşmeleri sonrasında Rusya, Ukrayna’nın bazı bölgelerinden çekilmeye başladı. Rus askerlerinin başkent Kiev ve Çernihiv’den yavaş yavaş geri çekildiğini kaydeden Zelenski, Ukrayna halkına dikkatli olma çağrısı yaparak “Her yere mayın döşüyorlar” dedi.

Zelenskiy'den dikkat çeken mayın açıklaması: Rusya, geri çekilirken her yere mayın yerleştiriyor

“ÖLÜLERİN BEDENLERİNE MAYIN KOYUYORLAR”

Sözcü’nün haberine göre, Rus ordusunun çekilirken de Ukrayna kentlerinde büyük bir felakete yol açtığını belirten Ukrayna lideri Zelenski, “Evlere, ekipmanlara ve hatta ölülerin bedenlerine mayın koyuyorlar. Birçok kablo var ve çok tehlikeli” diye konuştu.

Zelenskiy'den dikkat çeken mayın açıklaması: Rusya, geri çekilirken her yere mayın yerleştiriyor

GÖRÜŞMELER İSTANBUL’DA OLMUŞTU

İstanbul’da bu hafta Türkiye’nin arabuluculuğunda düzenlenen barış görüşmeleri sonrasında Rusya, Kiev çevresinden çekileceğini ve Ukrayna’nın doğusunda Rusya yanlılarının bulunduğu Donbas bölgesine yoğunlaşacağını açıklamıştı.

Rus birlikler geri çekilirken, Ukrayna ordusu şu ana dek Kiev ve Çernihiv bölgelerinde 29 yerleşimi geri aldığını duyurdu.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir