Usulsüzlük soruşturması kapsamında Juventus’un yıldızları ifadeye çağrıldı!

Torino Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Juventus’a ilişkin yürüttüğü “Prisma” isimli soruşturmanın, 23 Mart’ta başlayan ikinci dalga arama ve sorgulama safhasında savcılar, bilgilerine başvurmak üzere Brezilyalı futbolcu Alex Sandro ile İtalyan oyuncu Bernardeschi’nin ifadeye çağırdı.

USULSÜZLÜK SORUŞTURMASINDA YENİ AŞAMAYA GEÇİLDİ

İtalyan Rainews24’ün haberine göre, Torino Cumhuriyet Savcıları da dün Arjantinli Paulo Dybala’yı, ifadeye çağırarak ilk kez bir futbolcunun ifadesine başvurmuştu. Dybala, savcılıkta yaklaşık 3 saat kalmıştı. İlk kez geçen kasım ayı sonunda kulüp tesislerinde arama yapılması ve bazı kişilere yönelik sorgulamalarla gündeme gelen “Prisma” adlı mali işlemlerde usulsüzlük soruşturması dün yeni bir aşamaya geçilmişti. Torino Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla İtalyan mali polis ekipleri, 23 Mart akşamı Torino, Roma ve Milano’da kulüple bağlantılı bazı hukuk bürolarında arama yapmıştı. Bu son arama dalgasının odağında, salgın döneminde oyuncu hesaplarının dondurulması ve bununla alakalı oyunculara yapılan maaş ödemeleri yer aldığı belirtilmişti.

MALİ HESAPLAR İNCELENDİ

“Prisma” isimli soruşturmanın ilk dalgasında transfer hareketleri incelenmişti. Juventus’a yönelik “Prisma” ismiyle anılan soruşturma, Torino Cumhuriyet Başsavcılığınca Mayıs 2021’de başlatılmış, ilk arama ve sorgulamalar Kasım ile Aralık 2021’de yapılmıştı. Soruşturmanın ilk dalgasında 2019-2021 dönemindeki mali hesaplar ve özellikle aralarında Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo’nun 2018’de siyah-beyazlı kulübe transferi de olmak üzere bazı futbolcuların transferlerinde haksız kazanç sağlandığı iddiaları incelemeye alınmış, bazı kulüp yöneticilerinin de ifadelerine başvurulmuştu.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.