Tekirdağ esnafı, her hafta sonu Edirne’ye gelen Bulgar turistlere sesleniyor: Buraya da bekleriz!

Süleymanpaşa Belediyesi Edirne’ye alışveriş için akın akın gelen Bulgar Turist akınını Tekirdağ’a çevirmek için sınır kapılarında kenti bilgilendirici çalışma yaparken, Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesindeki esnaflarda Bulgar akınından faydalanmak istiyor.

Tekirdağ esnafı Edirne'deki Bulgar akınından payına düşeni istiyor: Bizim neyimiz eksik, buraya da bekliyoruz

“GELMELERİNİ İSTİYORUZ”

Pazar esnafından Nazif Selvi yaptığı açıklamada, “Bulgarların buraya da gelmesini arzu ediyoruz. Bu konuda yetkiliklerden yardımcı olmalarını isteriz” dedi.

Tahsin Günaydın ise, “Bulgarlar genellikle sınıra yakın yerlere gidiyorlar. Kırklareli’ne gidiyorlar, Edirne’ye gidiyorlar. Tekirdağ’a gelseler, tabi ki Tekirdağ esnafı için daha güzel olur. En azından Trakya Bölgesinde Pazar genelinde esnaflar iş yapar. Edirne’de nasıl Bulgarlar geliyor. Edirne esnafı nasıl memnun kalıyorsa, Tekirdağ esnafı da bundan faydalansın. Gelmelerini isteriz. Ekonomiye katkıları olur. Esnafta en azından iş yapar sevinirler. Gelmelerini istiyoruz” diye konuştu.

Tekirdağ esnafı Edirne'deki Bulgar akınından payına düşeni istiyor: Bizim neyimiz eksik, buraya da bekliyoruz

“BİZİM NEYİMİZ EKSİK”

Bülent Gülarslan da yaptığı açıklamasında, “Şu anda Tekirdağ pazarındayız. Bulgaristanlı müşterileri buraya da bekliyoruz. Bizim neyimiz eksik. Burada da bir potansiyel yakalansın istiyoruz. Buraya da gelsinler istiyoruz. Büyüklerimizin bu konuda ellerinden gelen neyse onu yapmasını istiyoruz. Bu vesile ile bu pazarda biraz daha hareketlenir” ifadelerini kullandı.

Tekirdağ esnafı Edirne'deki Bulgar akınından payına düşeni istiyor: Bizim neyimiz eksik, buraya da bekliyoruzBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir