Hayvan barınağında aç kalan köpeklerin birbirini yediği iddia edildi, Çanakkale Belediyesi iki yetkiliyi görevden aldı

Çanakkale Belediyesi Hayvan Bakım Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde çekilen ve aç kalan Pitbull cinsi köpeklerin birbirini parçalayarak yediği iddiasıyla ortaya çıkan görüntüler sosyal medyada infial yaratmıştı. İddialar üzerine İçişleri Bakanlığı’nca mülkiye başmüfettişleri görevlendirildi.

BAŞKAN YARDIMCISI DA GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Müfettişlerin konuyla ilgili yaptığı araştırmanın ardından Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay ile Veteriner Müdür Vekili Mustafa Cesur’un görevlerinden uzaklaştırıldığı belirtildi.

Konu ile ilgili Çanakkale Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Çanakkale Belediyesi Hayvan Bakım Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde meydana gelen ve kamuoyuna yansıyan olayı soruşturmak için İçişleri Bakanlığımızca Mülkiye Başmüfettişleri görevlendirilmiştir. Soruşturmanın selameti açısından, soruşturmayı yürüten Mülkiye Başmüfettişleri tarafından, Çanakkale Belediyesi Hayvan Bakım Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet İrfan Mutluay ve Veteriner Müdür Vekili Mustafa Cesur, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 138. Maddesi uyarınca 01.04.2022 tarihinden itibaren görevlerinden uzaklaştırılmıştır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir