Görüştüğü erkeğin kız arkadaşı hem dövmüş hem dayağı kayda almıştı! Mağdur genç kız: Can güvenliğim yok

Antalya’da K.E. ve yanındaki kız arkadaşları, Şenız Gülpınar ile konuşmak için buluştu. K.E. ile erkek arkadaşıyla görüştüğünü öne sürdüğü Şeniz Gülpınar arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine K.E., Şenız Gülpınar’ı tokatlayıp, tekmeledikten sonra yerde sürükledi, defalarca karnına ve kafasına vurdu. 4 arkadaşıyla birlikte o anları kaydeden K.E. görüntüleri, sosyal medya hesabından paylaştı.

KİMSEYE ANLATMAMASI İÇİN TEHDİT ETTİLER

Dövdükleri Şeniz Gülpınar’ı kendi evlerine götüren şüpheliler, yaşananları kimseye anlatmaması için tehdit etti ve yaraları geçene kadar evde kalacağını söyledi. Şüpheliler, Şenız Gülpınar’ın telefonunu alıp, kimseyi aramaması için sim kartını da çıkarıp kırdı. Perşembe günü bir fırsatını bulup evden kaçan Gülpınar, jandarmaya giderek yaşadıklarını anlatıp şikayetçi oldu.

4 ŞÜPHELİ ADLİ KONTROLLE SERBEST BIRAKILDI

Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, şüpheliler K.E., Ö.A., H.Ç. ve M.A.’yı gözaltına aldı. Jandarmada işlemlerinin ardından şüpheliler adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden K.E., Cumhuriyet Savcılığına verdiği ifadesinde Şenız Gülpınar’ı daha önce uyarmasına rağmen erkek arkadaşıyla ilişkisini devam ettirdiği için tartıştıklarını, sonrasında sinirlerine hakim olamayıp dövdüğünü söyledi. ‘Yaralama’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan sulh ceza hakimliğine çıkarılan şüpheliler, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Kavgaya karıştığı belirlenen E.D.’nin ise arandığı belirtildi.

Görüştüğü erkeğin kız arkadaşı tarafından dövülen Şenız: Can güvenliğim yok

BAYILTINCAYA KADAR DÖVDÜLER

Şüphelilerin, adli kontrolle serbest bırakılmalarının ardından kendisine ve annesine tehdit mesajları gönderdiğini söyleyen Şenız Gülpınar, yaşadıklarını anlattı. Kendisini arkadaşı aracılığıyla konuşmak için çağırdıklarını, ırmak kenarında 1,5 saat yürüyüş yaptıklarını anlatan Gülpınar, “Bir anda üstüme saldırdılar. Beni bayıltıncaya kadar dövdüler. İlk başta hepsi birden saldırdı. Daha sonra K.E. ayrıca dövdü. Beni oradan tekrar eve getirdiler. Yaralarım geçene kadar bana bakacaklarını söylediler. Kimseye bir şey söylememem, şikayetçi olmamam için beni tehdit ettiler. Kimseyi aramamam için telefonumun sim kartını çıkarıp kırdılar” dedi.

ADLİYEDEN ÇIKAR ÇIKMAZ TEHDİT MESAJLARI ATTILAR

Bir fırsatını bulup jandarmaya sığındığını anlatan Gülpınar, “Beni döverken hepsi videoya çekti. Telefonlarında bu kayıtların hepsi var. Sosyal medyadan yaptıkları paylaşımdan görüntüyü aldım. Telefonlarının incelenmesini istemiştim ama olmadı” diye konuştu. Şüphelilerin serbest kalmasına çok şaşırdığını anlatan Gülpınar, “Adliyeden çıkar çıkmaz bana tehdit mesajları, ses kayıtları göndermeye başladılar. Her türlü küfrü ediyorlar. Bu mesajları bana attıkları yetmezmiş gibi, tanıdıklarıma hatta anneme kadar atıyorlar. Anneme, ‘Kızını buradan al yoksa daha kötü şeyler olacak onu öldüreceğiz’ diyorlar. Şimdi serbest dolaşıyorlar. Mahkeme uzaklaştırma bile vermedi. Can güvenliğim yok” ifadelerini kullandı.

“MESAJIM YANLIŞ AKSETTİRİLMİŞ”

Olayda kendisini darp edenlerden kaçarak arkadaşının evine saklanan Şeniz Gülpınar ise yaşadıklarını anlatmıştı. Ailesiyle arasının açık olduğunu, kalacak yer sorunu yaşadığını belirten Gülpınar, “Ali abi bana ‘Ne yaptın yer konusunu halledebildin mi, yapabileceğim bir şey var mı?’ şeklinde mesaj atmıştı. Ben de arkadaşımda kaldığımı söyledim. Bu mesaj Ali abinin kız arkadaşı K.’ya daha değişik aksettirilmiş. K. ve yanındaki kızlar beni aradı ve görüşmek için evlerine çağırdı, ben de gittim. Evde 5 kız ve bebekler vardı. Evde bir süre sohbet ettikten sonra ırmak kenarına doğru yanımızda bebeklerle birlikte yürümeye başladık.” demişti.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir