Fotoğraftaki eksik lider: Almanya Başbakanı Olof Scholz, NATO zirvesindeki liderler fotoğrafında yoktu!

NATO üyesi ülkelerin liderleri, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı sonrasında ortaya çıkan durumu görüşmek üzere, NATO Karargahında bir araya geldi. Toplantı öncesinde aile fotoğrafı çektirildi. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da NATO Olağanüstü Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ndeki aile fotoğrafı çekimine katıldı. Dünya liderleri fotoğraf çekimi öncesi ayaküstü sohbet etti. O anlar kameralara da yansıdı.

NATO Zirvesi'nde çekilen liderler fotoğrafında bir tek Almanya Başbakanı Scholz yer almadı

ALMANYA BAŞBAKANI ÇEKİME YETİŞEMEDİ

Aile fotoğrafında ise dikkat çeken bir eksiklik vardı. Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un yanında bulunması gereken Almanya Başbakanı Olaf Scholz, çekime yetişemedi. Onu, Almanya’nın NATO Büyükelçisi Rüdiger König temsil etti.

NATO Zirvesi'nde çekilen liderler fotoğrafında bir tek Almanya Başbakanı Scholz yer almadı

UYKUSUZ OLDUĞU İÇİN KATILMAMIŞ

Alman Başbakan’ın programa neden katılamadığı ise merak konusu oldu. Alman gazetesi Bild, Scholz’un gece geç saatlere kadar koalisyon üyeleri ile görüşmeler yaptığını ve uykusuz olduğunu açıkladı. Yapılan toplantıların ise enerji krizi ile ilgili olduğu belirtildi.

NATO Zirvesi'nde çekilen liderler fotoğrafında bir tek Almanya Başbakanı Scholz yer almadıOlaf Scholz

NATO Liderler Zirvesi’nde Erdoğan ve Biden ayaküstü konuştu! Arayı düzelttiler! Erdoğan’ın NATO zirvesinde yaptığı ilk görüşme Fransa Cumhurbaşkanı Macron’la oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.