Çorum’da yol kenarına atılan soğanları belediye ekipleri imha etti

Alaca- Yozgat karayolu kenarına dökülmüş tonlarca soğan olduğunu gören vatandaşlar, belediye ekiplerine haber verdi. Alanda inceleme yapan Alaca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri soğanları döken kişi veya kişileri, tespit etmek için inceleme başlattı.

TONLARCA SOĞAN İMHA EDİLDİ

Yol kenarına dökülen tonlarca soğan, bugün Alaca Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından toplanarak imha edildi. Soğanların döküldüğü alan dronla havadan görüntülendi.

Yol kenarına atılan tonlarca soğan belediye ekipleri tarafından imha edildi

“TÜKETİME UYGUN OLMAYANLAR AYRILIYOR”

Alaca Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Arslan, yaptığı açıklamada, ilçede üretilen soğanın Türkiye’nin her yerine satıldığını, tüccarların satmadan önce soğanı elediklerini, iyi durumda olan soğanların paketlendiğini, tüketime uygun olmayanların da atılmak üzere ayrıldığını söyledi.

Alaca Belediyesi olarak atık soğanlar için toplama merkezleri oluşturduklarını dile getiren Arslan, merkezlerde biriken soğanların imha edildiğini anlattı.

Yol kenarına atılan tonlarca soğan belediye ekipleri tarafından imha edildi

“ÇÜRÜMÜŞ SOĞANLAR”

Arslan, yol kenarına dökülen soğanların da tüketilemeyecek durumda olduğunu belirterek, “Yol kenarına atılan soğanlar çürümüş soğanlar. Yani çiftçilerimiz deposundaki soğanı alıp buraya dökmüyor. Satacağı soğanın firesini döküyor.” diye konuştu.

Çorum'da yol kenarına atılan soğanları belediye ekipleri imha etti
Çorum'da yol kenarına atılan soğanları belediye ekipleri imha ettiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir