CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Kucaklaşmadığımız kesimlerle kucaklaşmak istiyoruz!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya’da gerçekleşen ‘İktidara Hazırız-Büyük Örgüt Buluşması’nda açıklamalar yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

“NİÇİN DERTLEŞMİYORUZ?”

“Şu mahalle bana oy vermiyorsa, bir başka mahalle CHP’ye oy veriyor ve ben bütün enerjimi oy veren mahalliye harcıyor diğerine hiç gitmiyorsam biz çalışmıyoruz, üretmiyoruz, enerjimizi boşuna harcıyoruz demektir. Eğer ben bir kesimden oy alamıyorsam sorun o kesimde değil kendimizde aramamız gerekiyor. Niçin dertleşmiyoruz?

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Kucaklaşmadığımız kesimlerle kucaklaşmak istiyoruz!

Bir dönem ‘Ben CHP’ye üye olmak istiyorum ama yapmıyorlar, engeller çıkarılıyor’ diye şikayetler geliyordu. Bütün arkadaşlarıma ‘Kim başvuruyorsa bakacaksınız, üye olmak istiyorsa sonuna kadar kapıları açacaksınız. Ne kadar çok üyemiz olursa, ulaşamadığımız yerlere sıklıkla ulaşabilirsek o zaman biz başarılı oluruz. Özellikle gençlerin ve kadınların partide daha güçlü ve etkin olmalarını istiyorum. Kadınların ve gençlerin bizlerle beraber çalıştığında daha güçlü bir enerji ortaya çıkaracağımızı hepimizin bilmesi lazım.”

“EKSİKLERİ GÖRMELİYİZ”

“En az ayda bir kez İl başkanı, ilçe başkanı, kadın kolları başkanı, gençlik kolları başkanı toplanıp ‘Ne oluyor’ diye düşünüp tartışması ve eksikliklerini görmesi lazım. Bunu yapmadığımız taktirde biz çalışmıyoruz. Nereye gidiyoruz, hangi kesimlere ulaşmamız lazım bunun çalışmalarını yapacaklar. Ayda en az bir kez.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Kucaklaşmadığımız kesimlerle kucaklaşmak istiyoruz!

Dolayısıyla toplantıya katılmak güzel, Türkiye’yi nasıl kurtaracağım diye konuşmak da güzel ama biz başka bir güzellik arıyoruz. Halkın desteğini nasıl alabiliriz, sorunları nasıl çözebiliriz ve halka güveni nasıl verebiliriz. Bunu yapmak zorundayız.”

“TÜRKİYE’NİN ÇÖZÜLMEYECEK SORUNU YOKTUR”

Geçmişte, ‘CHP hep eleştirir hiç çözüm üretmez’ diye eleştirirlerdi. Örgütümüzün tamamı bilsin Türkiye’nin çözülmeyecek hiçbir sorunu yoktur. Neyi eleştirmişsek arkasından çözümü söylemişiz. Türkiye’nin var olan sorunlarına çözüm üreten tek partiyiz. Sorunumuz çözümleri anlatmamak. Kaybedecek bir günümüz bile yok. Hep beraber çalışacağız.

“6 MİLYON 300 BİN GENÇ İLK KEZ OY KULLANACAK”

“6 milyon 300 bin genç ilk kez oy kullanacak. Bu gençlerin beklentileri nedir biliyoruz. Özgürlük istiyorlar. İş, aş, üretmek istiyorlar. Dolayısıyla genç kadın ve erkeklerin üye olmaları için bütün kapıları açın. Onlar siyasetin temel aktörü olsunlar. Yeri gelirse biz konuşmayalım bırakalım onlar konuşsunlar. Onlar ülkeleri daha iyi olsun istiyorlar.”

“KUCAKLAŞMAK İSTİYORUZ”

“İşin özeti, hepimize çok iş düşüyor. İşin özeti hepimizin çalışması lazım. İşin özeti çalışırken kullanacağımız dil çok önemli. Bir kişi gelip size derdini anlatmaya çalışırsa sakın ola ki sözünü bitirmeden konuşmayan. Önce dinleyin. Toplumun her kesimini dinleyeceğiz, yanında olacağız. Bugüne kadar atmadığımız önemli adımları atmaya çalışıyoruz. Gitmediğimiz kesimlerin tamamına gitmeye çalışıyoruz. Düne kadar kucaklaşmadığımız kesimlerle kucaklaşmak istiyoruz. Yeni bir anlayışı, partiyi halkın partisi haline getirmek istiyoruz. Topluma söz verdim. Bu toplumu bütün belalardan Millet İttifakı olarak kurtaracağız. Bu toplumu huzura eriştireceğiz. Bu toplumun unuttuğu kucaklaşmayı yeniden hayata geçireceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.