Akılalmaz dolandırma yöntemi! Adem Dolapçı’nın 12. mağduru yaşananları anlattı

Adem Dolapçı, Müge Anlı ile Tatlı Sert’te gündem olmuştu… Adem Dolapçı’nın 12. mağduru emlak danışmanı Sultan Sarıkaya (42) oldu.

”2 MİLYON LİRA DOLANDIRDI”

Sarıkaya, “Adem Dolapçı, ‘çiftlik yapacağım’ diyerek ortağım ve beni 2 milyon lira dolandırdı. Şikayetçi olduk” dedi.

Akılalmaz dolandırma yöntemi! Adem Dolapçı'nın 12. mağduru yaşananları anlattı

TOPLAM 12 KİŞİYİ DOLANDIRDI

Dolapçı’nın 12 kişiyi toplamda 33 milyon 302 bin lira dolandırdığı öne sürüldü. 42 yaşındaki emlak danışmanı Sultan Sarıkaya, “Resmi işlemler ortağım adına yapıldı. O dönemde emlak danışmanlığı yapıyordum. Ortağım organizasyon firması vardı.

İLK ETAPTA 750 BİN TL İSTEDİ

Ticaret ile uğraşıyordu. Adem Dolapçı ile ortak bir arkadaş vasıtasıyla tanıştılar. Çiftlik kurulacaktı. ‘Araziyi biz ayarlayacağız’ dediler. İlk etapta 750 bin lira istediler. Bu olay 2015-2016 yılları arasında oldu. Söz verdikleri gibi çiftlik kuruldu. Satışı gerçekleştirildi. Güven duygusu oluştu. Daha sonra yeni bir çiftlik daha yapılacaktı. Ortağım parça parça 2 milyon liranın üzerinde para gönderdi. Ancak bu sefer ortada bir faaliyet olmadı. Şirketlerinden parayı ödediğimize dair 650 bin iki tane, 20 bin lira bir tane çek verdiler. Çekler karşılıksız çıktı. Çiftlik yapmadılar. Şikayetçi olduk. Dava devam ediyor. Üzerlerinde bir şey olmadığı için tahsil edemedik. Benim cüzi miktar var ama ortağımın daha fazla alacağı var” diye konuştu.

Akılalmaz dolandırma yöntemi! Adem Dolapçı'nın 12. mağduru yaşananları anlattı

DİĞER MAĞDURLARI KONUŞTU

Terörle Mücadele Sırasında Yaralanıp Gazi Sayılmayanlar Derneği Ankara Şube Başkan Yardımcısı Mustafa Uludoğan (50), Dolapçı’nın kendisini 20 milyon lira dolandırdığını, belediyede şoför olarak çalışan Birol Horuzcu ise “Hobi bahçesi yapacağım” diyerek 500 bin lira dolandırıldığını anlattı.

“HAYATIMI MAHVETTİ”

Sabah gazetesinin haberine göre Adem Dolapçı mağdurlarından biri olan Mustafa Uludoğan, kendisini de çiftlik yapacağını söyleyerek 20 milyon lira dolandırdığını söyledi.

Akılalmaz dolandırma yöntemi! Adem Dolapçı'nın 12. mağduru yaşananları anlattı

Uludoğan, “Adem Dolapçı insanların iyi niyetini kullanıyor. Kızımın adına çiftlik kurmak istiyordum. Kendisini iyi bir müteahhit olarak tanıttı. Çiftliği Ankara Ayaş’ta yapacaktı. Çiftliğe başladı. Kendisine 6 sene önce 16 milyon liralık açık senet verdim. İşi yarım bırakınca ‘imza atıp ayrılsın’ diye senedi verdim. Kırsal Kalkınma Programı’na göre sözleşme hangi müteahhitle yapılırsa o müteahhidin bitirmesi gerekiyor. ‘İşten çekilsin’ diye teminat senedi verdim. Ancak hayatımı mahvetti. Senedimi de geri vermedi. Ayrıca Adem Dolapçı’nın ABC isimli firmasına önce 970 bin lira, sonra da 3 milyon 500 bin lira havale yaptım. Bütün malzemeleri aldığı firmalara, çalıştırdığı ustalara ileri tarihli çekler vermiş. Ödeme yapmamış” dedi.

Akılalmaz dolandırma yöntemi! Adem Dolapçı'nın 12. mağduru yaşananları anlattı

“ÇİFTLİĞİ YARIM BIRAKTI”

Uludoğan, “Adem Dolapçı, çiftliği yarım bırakıp kaçtı. Verdiğim senet 3. kişilere geçmiş. Bütün malım mülküm şu anda hacizli. Kendi gücümle yarım kalan çiftliği bitirdim. Tüm servetim hacizli olduğu için bankalardan kredi de çekemiyorum. Ankara Kazan’da iki firmayı daha dolandırdığını öğrendim” ifadelerini kullandı.

Belediye çalışanı Birol Horuzcu ise Dolapçı’nın kendisini de dolandırdığını söyleyerek, 4 sene önce altın ve dövizlerimi bozdurup vermiştim. Şimdinin 500 bin lirası ediyor. Benim hobi bahçesi hevesim vardı. Parayı almasına rağmen hobi bahçesi yapmadı. Beni dolandırdı, şikayetçi oldum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir